Nijer Turistik Vize

Nijer turistik vizesi müracaatında bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport hamillerinin tamamı, Bordo ( Umuma Mahsus )  Yeşil ( hususi ) Gri ( hizmet ) vizeye tabidir. Siyah ( diplomatik ) pasaport sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Nijer vizesi müracaatlarında pasaport süresinin ,vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerliliği olması zorunludur. 

Nijer turistik vize müracaatları sadece 1 aylık tek girişli olarak verilmektedir. Nijer turistik vize işlemleri ortalama 3 iş günü sürmektedir. Başvuru vize ücretleri Ankara Nijer Büyükelçiliği vize bölümüne € olarak nakit ödenmektedir.

Nijer Ankara Büyükelçiliği Dosya Teslimi ( Başvuru kabul günleri ) Her Pazartesi,Salı,Çarşamba ve Perşembe günleri saat 09.30 /12.00arasındadır. Vize teslim  ( Pasaport teslim ) günleri Her Pazartesi,Çarşamba,Perşembe ve Cuma günleri saat 15.00 / 16.30 arasındadır. 

Nijer turistik vizesine başvuru yapacak olan bireyler için meslek ayrımı olmaksızın, her meslek grubu aşağıdaki evrakları ibraz etmekle yükümlüdür.

 

Nijer Vize Danışmanlığı

Nijer Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı
2. Normal Biyometrik iki adet fotoğraf (arka fon beyaz)
3. Nijer Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış Fransızca veya Türkçe gidiş amacını belirten bir dilekçe
4. Pasaport resimli kısmının fotokopisi
5. Otel Rezervasyonu 
6. Uçak bileti rezervasyonu